DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Heather

HEATHER

Datum narození: 13. 4. 2005

Plemeno: Anglický plnokrevník

Otec: Hankalo (GER)

Matka: Hřivna (Muscatite (IRE))

Majitel: Milan Foukal

 

Informace o tomto koníkovi

Hanička, jak jí u nás říkáme, se narodila v nedalekých Kyselovicích, odkud putovala rovnou k nám do dostihového tréninku. Je to hbitá, rychlá kobylka, které stačí odfrknout a "může znova". Dnes již ale slouží především k chovu, protože její onemocnění (ruptura) sezamských kůstek ji vyřadilo z dostihového provozu. Jako dostihová klisna nikdy neukázala na dráze takový výkon, jako v tréninku. Jeji nevyspitatelná povaha nás někdy dováděla k šílenství, když spokojeně s vrtícím se ocasem cválala suchá do cíle na nedotovaném místě jen několik délek od dotovaného místa a po dostihu ji vodiči nemohli uvodit. Řekl bych, že to byla klisna jednoho pána, protože s jinými jezdci prostě utíkat nechtěla.

Mateřskou linii této klisny začneme u Hřivny. Tu zdobí vítězství v Ceně Labe či v kvalifikačním dostihu na VP. Dále pak velmi cenné 5. místo ve Velké pardubické.  (Kariéra klisny).

Její matka, Helina (Lyon-Hemina) dala v chovu řadu koní, z nichž se vytvořila zajímavá rodina.. Například z její dcery Horalky povstali na dráze super  vytrvalci i překážkáři Holan (4. Místo ve VP), nebo Hvytkyj(POL) po Jape. Dobře se na dráze ukázal hřebec Horst po Paico (6 vítězství i druhých míst a 8 třetích míst).

V jeji rodině najdeme i plemeníka Hviezdara (Blyskač-Hviezda), který dal mnoho dobrých koní a třebas i plemeníka Bohatiera.

Kariéra

http://dostihyjc.cz/kun.php?ID=38218

Chov

V chovu byla zapuštěna prvním rokem ihned po vyzdravění noh Ray Of Lightem a zůstala jalová.

V dalších dvouch letech byl jejím partnerem opět Ray Of Light. Toho považujeme nejen za špičkového plemeníka u nás, ale i otce zlepšovatele. Tímto spojením chceme zastínít otce Heather (Hankala), který významně ovlivnil její povahu a výkonnost směrem dolů. V roce 2017 byla připuštěna u nás působícím hřebcem Tullamore (USA), opět s významnou hřebčí linií Northerm Dancer (Nearco). Ta v roce 2017 výrazně ovládla nejvýznamnější zkoušky anglického plnokrevníka ve světě, které si můžete pročíst na těchto stránkách .  

Rodkomen klisny Heather

Potomci:

Halíbela  (21.4. 2016)

Hermína (19.4. 2017)

Nyní březí po Tullamore (USA) předpokládaný termín (13.5.2018)