DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Historie naší činnosti

Historie naší činnosti

Jezdecký klub Radkova Lhota navazuje na dostihovou stáj, která vznikla nastěhováním se manželů Foukalových do Radkovy Lhoty.

Zprvu se naše stáj věnovala výhradně dostihovému ježdění, ale záhy jsme začali vytvářet podmínky pro organizaci jezdeckých akcí, kterých se účastnili doposud jezdci nejen z Čech a Moravy, ale i jezdci ze Slovenska. Vzhledem k nedostatku financí tak neustále postupně vzniká jezdecký areál, který má sloužit jako stánek pro realizaci sportovně kulturních akcí různých s využitím mnoha druhů jezdeckých odvětví, kdy navíc v cross country dáváme možnost trenérům dostihvých koní k jejich přípravě do překážkových dostihů.

Dá se říci že mnoho jezdců z okolí, prošlo svým způsobem členstvím v našem klubu. Někteří z nich jsou již dávno dospělí, vlastní své koně, nebo jsou členy jiného sdružení ač již v místě svého bydliště či jinde v rámci ČR.

Ačkoliv je naše historie jako klubu mladá (2008), je co do počtu naší činnosti víc než pestrá.

Naši koně a jezdci, či koně majitelů, kteří u nás byli ustájeni se zúčastnily závodů a dostihů:

Dostihy:

Brno, Slušovice, Radslavice, Světlá Hora, Albertovec, Pardubice, Netolice, Benešov, Kolesa, Velka Chuchle, Senica (Slovensko). Freudenau (Rakousko) a na hobby v Prusinovicích a námi pořádaných hobby dostizích.

Jezdecké akce:

Mariánov, Martinice, Doloplazy, Radslavice, Prusinovice, Dřevohostice, Kyselovice, Tlumačově, Chrámečné, Troubky, Přerov, Bochoř, Věžky, Litovel, Topolany, ... a námi pořádaných akcích

Zaznamenali nejedno vítězství, či cenné umístnění a co ke sportu patří i zklamání či pád. Ale jde přeci jen o sport, který se sebou přináší všechny alternativy.

Dále jsme pořádali rehabilitační jízdy pro tělesně postiženou mládež, nejprve z Přerova, posléze i z okolí Bystřice pod Hostýnem.

V současné době spolupracujeme se sdružením ROSKA OLOMOUC VIZ http://www.roska-olomouc.cz/img.php?id=72