DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

DOSTIHY 1.7.2018 VÚ

Dostihy Velký Újezd

neděle 1. července 2018 předběžně se začátkem v 13:00 hodin

DOKUMENTY

Propozice

Přihláška do klubu (do 18-ti let)

Přihláška do klubu starší

Dostihová dráha

rovinová dráha = šířka 10m v obloucích až 20m, délka 770m, cílová rovina 150m

překážková dráha pro steeplechase = bude uvnitř, včetně diagonál, v obloucích budou koně vybýhat do rovinové dráhy

(překážková dráha pro steeplechase poníků bude upravena dokola uvnitř bez vybíhání oblouků)

Závodiště má tvar oblého trojúhelníku s korektními oblouky. Cílová rovina je mírně do kopečka, protejší rovina mírně z kopečka a třetí strana trojúhelníku tvoří velký oblouk, který končí v cílové rovině. Pouze lehce znázorněno. Vnější strana oblouků byde vytyčena z balíků sena, což vytvoří uzavření závodiště a omezení možností vyjetí koně mimo dráhu.

Předběžné startovné bude činit cca 300,- Kč, vše bude tak trochu na sponzorech, ale ne více jak 400,- Kč. Pokud se nám podaří sehnat dostatečný počet financí v podobě sponzorských darů, bude startovné třeba i o 100,- Kč nižší. Protože budeme tisknout dostihový program, bude uzavírka příhlášek již zřejmě v neděli (24.6. 2018)

Dráha pro roviny je v šířce 10m (nepočítáme rozšířené oblouky), ale vzhledem k bezpečnosti a začínajícímu programu těchto dostihů bude maximální počet v dostihu 7 koní. To znamená, že pokud se přihlásí do dostihu 8 koní, bude dostih rozdělen na dvě oddělení. Nebo například, pokud se do dostihu přihlásí 15 koní, bede dostih rozdělen na 3 oddělení.

Všichni koně se musí účastnit slavnostní přehlídky před diváky, kde budou divákům představeny a bude provedena i kontrola koní komisí.